Денеска сончево и топло со температура до 35 степени

Нетпрес

23/07/2013

09:12

855

Големина на фонт

а а а

Времето во Македонија ќе биде сончево, топло и тивко.

Дневните температури ќе се движат во интервал од 25 до 35 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 33 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.


Спонзорирани линкови

Маркетинг