Галерија: Mercedes-AMG GLA45 S

Mercedes оваа недела ги претстави најмоќните верзии на новиот GLA. И двата модели ги придвижува познатиот четирицилиндричен 2.0-литарски турбо-бензинец, кој во помоќната С верзија поседува 421 коњски сили.