Фотографиите од снегот во Канада ќе ве остават во неверување

Силното невреме кое ги погоди Њуфаундленд и Лабрадор во Канада ги прекри овие подрачја со голема количина снег. За да му покажат на светот како изгледа најлошото невреме во последниот половина век, Канаѓаните објавиле мноштво фотографии – погледнете.