Галерија: Фотографии од страшното невреме кое го погоди Халкидики

Седум лица, меѓу кои шест туристи, загинаа во невремето што завчера го зафати грчкиот полуостров Халкидики, во екот на туристичката сезона. Погледнете како изгледаат туристичките места по катастрофата.