Мирта Соса – Плејбој зајачица на чии облини “паднал” и познатиот фудбалер Алексис Санчез

Мирта Соса е Плејбој зајачица која своевремено му го нудеше своето тело на Кристијано Роналдо, а неодамна наводно била и во врска со Алексис Санчез. “Често разменувавме видео повици, ми праќаше карти да дојдам кај него, но не сакав да се криеме. Сакав да нè видат заедно во јавност”, изјавила Соса, а во меѓувреме адвокатот на Санчез ги демантирал ваквите тврдења. Погледнете како изгледа сексапилната Парагвајка.