Запознајте го „страшниот“ Aston Martin DB11 AMR

Астон Мартин во соработка со AMR Performance Centre создаде вистински ѕвер! Перформансите на „обичниот“ DB11 очигледно не беа доволни, па така овој автомобил доби нов 5,2-литарски V12 мотор кој развива дури 630 коњски сили и од 0 до 100 километри на час забрзува за 3,7 секунди.