Снег ја оковал Москва: Погледнете ја зимската бајка во престолнината на Русија

Околу 49 летови биле одложени, додека 16 биле откажани минатата недела на московските аеродроми Внуково, Домодедово и Шереметјево поради снег. Се прогнозира дека температурите во руската престолнина ќе се спуштат и до -12 Целзиусови степени.