Галерија: Новото BMW 330i M Sport од сите агли

Лимузинската верзија на новата Серија 3 ја имаше својата светска премиера во октомври на саемот на автомобили во Париз. BMW го прикажа својот модел 330i M Sport во металик сина боја, а овој автомобил го придвижува 2,0-литарски четирицилиндричен турбо мотор со 258 коњски сили.