Прекрасната Саманта го заменила хокејот на мраз со бикини, а сега мами воздишки

27-годишната Американка Саманта Хупс е најмлада од петте сестри, а студирала моделинг и актерство. Истата година кога за прв пат позирала за "Sports Illustrated", таа се соблекла и за познатото машко списание "Maxim", а на нивната годишна листа на 100 најсекси убавици, Хупс се најде на 18-тото место. Погледнете и зошто!