Фотографии од Зимските параолимписки игри во Пјонгчанг

Спортистите се собраа во Пјонгчанг, Северна Кореја, за Зимските параолимписки игри кои ќе траат до 18-ти март. Повеќе од 650 натпреварувачи од над 40 земји се натпреваруваат во шест спортови - алпско скијање, сноубординг, хокеј, карлинг, нордиско скијање и биатлон. Во продолжение, погледнете ги фотографиите од официјалното отворање на церемонијата и дел од првата половина од натпреварите.