Пораз како победа: Реал Мадрид се пласираше во финале

Атлетико и Реал одиграа уште еден возбудлив натпревар - иако фудбалерите на Симеоне славеа со 2:1, сепак благодарение на високата победа на Реал од 3:0 на првиот натпревар, Кралевите заслужено се пласираа во финале.