Барселона не успеа да направи чудо: Реми како победа на Јувентус

Фудбалерите на Јувентус успеаа да го издржат налетот на Каталонците кои што требаше да направат чудо вечерва. Дуелот на Камп Ноу заврши 0:0 и Јувентус заслужено се пласираше во полуфинале.