Кралскиот клуб направи врвно видео посветено на Кристијано Роналдо

Кристијано Роналдо со Реал Мадрид, во текот на 9 сезони, успеа 4 пати да ја освои Лигата на шампионите, да освои 4 златни топки, да постигне 451 гол и да урне многу рекорди. Тоа е навистина тешко да се собере во видео од 6 и пол минути, но на Реал Мадрид тоа им успеа. Погледнете го видеото со кое Кралскиот клуб се збогуваше од Португалецот.