Седум рекорди кои Меси и Роналдо се уште ги немаат соборено

Лионел Меси и Кристијано Роналдо веќе со години се без конкурција во светот на фудбалот, играчи кои ги собираат сите најважни признанија, но и играчи кои досега имаат соборено многу рекорди. Меѓутоа има и такви кои се уште ги немаат надминато, па екипата на „HITC Sevens“ направи ваква листа и издвои 7 рекорди кои засега се недостижни за Аргентинецот и Португалецот.