Му го вадеа јазикот за да му го спасат животот

Фудбалерот на белградска Црвена Звезда, Абрахам Фримпонг се повредил на мечот од Купот на Србија против Динамо Врање (5-0) и ги преплашил гледачите и играчите на теренот, кои морале да му го вадат јазикот за да му го спасат животот. Фримпонг се освестил и бил пренесен во болница, а на приложеното видео можете да видите како изгледало сето тоа...