Хируршко отстранување на рак на простата

Доктори.мк

05/07/2013

16:13

3.755

Големина на фонт

а а а

Ракот на простата е болест, при која клетките на простатата стануваат абнормални и почнуваат да растат неконтролирано, формирајќи тумори.

Ракот на простатата е малигнитет на една од најголемите машки полови жлезди. Денес ви претставуваме видео анимација за тоа како и на кои се начини може да се направи операција на простата...Спонозорирани линкови

Маркетинг