Глумецот открива: "Ја силуваа мајка ми, а поради тоа спијам со пиштол под душекот"

Точка

14/03/2018

15:31

4.196

Големина на фонт

а а а

Откако судот му одреди 10 дневно одвикнување на познатиот глумец Шаја Лабаф, тој одлучи да открие кои се изворите за неговите проблеми. Во првото интервју за магазинот "Есквајр" објасна зошто денес спие со пиштол под душекот.

Имено, додека бил дете, непознат маж ја силувал неговата мајка во станот во Тујунг. За време на силувањето, Шаја бил во неговата соба и слушал сè, а полицијата никогаш не успеала да го пронајде насилникот.

"Се замрзнав од страв. Кога минатата година бев на одвикнување ми рекоа дека имам синдром на посттрауматски стрес", вели глумецот.


"Првиот пат кога бев уапсен, беше последица на тоа. Некој човек влета во автомобилот на мајка ми на паркинг, а моите мисли беа дека морам да ја одмаздам мојата мајка. Со нож се упатив кон човекот, но не го употребив. Секогаш се плашев дека некој доаѓа. Целиот мој живот".


Шаја минатата година повторно бил уапсен поради расистички навреди упатени кон полицајците.

"Тоа што се случи беше ужасно. Мисли за надмоќ на белците, очај, катастрофа. Бев во заблуда. Се обидов да си ја симнам вината за апсење, уништив сè", раскажа глумецот и побара прошка од цел Холивуд, "Ги искористив сите мои шанси, никој не сака повеќе да ми даде улога".

Спонзорирани линкови

Маркетинг