Story Awards Party во Скопје - Ноќ на убавина, слава, гламур

Точка

14/03/2018

12:12

1.657

Големина на фонт

а а а

На 20. март во хотелот „Александар Палас“ ќе се одржи „Story Awards Party“. Ова е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација на огномет од емоции, естетика и незаборавен провод.

Во ноќта на убавината, славата, гламурот и громогласни аплаузи, овој пат наградите ќе ги добијат актерски, музички, телевизиски, спортски и бизнис личности по избор на регионалното уредништвото на магазинот „Story“.

Патем со настанот „Story Awards“ ќе биде најавено и новото специјално издание на магазинот „Story“ кое за првпат на македонски јазик ќе се појави во Македонија. Станува збор за еден од најтиражните магазини за познатите личности, препознатлив по актуелните и ексклузивната содржина како и интересните приказни од животот на славните личности.


Освен по свежите и живи рубрик,и овој магазин се разликува од конкуренцијата и по пристапот кон познатите личности кои токму во „Story“ го демистификуваат она што тие го претставуваат во јавноста, оголувајќи се пред читателите и делејќи ги со нив своите најинтимни животни моменти... Спонзорирани линкови

Маркетинг