Го исполнува своето најголемо предизборно ветување: Трамп ги разгледа прототиповите на „Ѕидот за Мексико“

Точка

14/03/2018

12:08

1.351

Големина на фонт

а а а

Американкиот претседател Доналд Трамп во текот на вчерашниот ден пристигнал во Сан Диего во Калифорнија каде што ги разгледал прототиповите на ѕидот кој што има намера да го подигне на границата со Мексико.

Колоната на Трамп на улиците беше пречекана од неговите поддржувачи, но и противниците на изградбата на ѕидот долж границата на Соединетите Американски Држави со Мексико.

Двете групи беа разделени од голем број на полициски сили, но како што пренесуваат американските медиуми, протестите поминале мирно и без никакви инциденти.


Станува збор за првата посета на Доналд Трамп на американската сојузна држава Калифорнија како претседател на државата. Тој ќе ги разгледа неколкуте верзии на ѕидот кој што ќе го градат американски компании, потоа ќе им се обрати на маринците во Сан Диего, по што ќе го посети Лос Анџелес.
Спонзорирани линкови

Маркетинг