Елизабет Харли откри детали за својот поранешен сопруг

Точка

13/03/2018

16:41

3.046

Големина на фонт

а а а

Британскиот глумец долго се обидувал да сокрие од јавноста дека на 58 години го очекува своето петто дете. Сепак, веста за породувањето на неговата сопруга, прва го откри неговата поранешна долгогодишна сопруга Елизабет Харли.

Гостувајќи во емисијата "Watch What Happens Live", водителот Енди Коен ја запрашал Елизабет дали е изненадена со бројката на деца на Хју Грант. 


"Доби уште едно минатата недела. Сега има пет. Има повеќе од 50 години кога ги доби сите", одговори глумицата. "Тој е прекрасен како татко, тоа е навистина слатко".

Сепак, зборувајќи за тоа како татковството влијаело на Грант како личност, Лиз Харли не покажа такво воодушевување.

"Откако доби деца се трансформираше од многу бедна во прилично помалку бедна личност. Тој статус го подобри", вели глумицата.


Да потсетиме, Грант ја изневери Харли со проститутка во 1995 година, а потоа се обидувале да ја спасат нивната врска која траела од 1987 година.

После некое време им тргнало од рака, но во 2000 година сепак повторно се разделиле. Сепак, после 13 години врска, тие останале во добри односи, што е изненадување за многумина. 


Своето петто дете Грант го доби со девојката Ана Еберштајн, шведската телевизиска продуцентка, со која има и ќерка и син. Спонзорирани линкови

Маркетинг