Додека бегал од полицијата му паднал телефонот, полицаецот му провалил на Фејсбук профилот и објавил свое "селфи"

Точка

13/03/2018

15:57

6.632

Големина на фонт

а а а

Откако човекот по име Рашад Колман успеал да му побегне на полицијата која го бркала, полицаец од Чикаго одлучил да го стави момчето во непријатна ситуација и тоа на неговиот Фејсбук профил.

Имено, на Колман му паднал телефонот од џебот додека бегал од полицијата, а полицаецот му провалил на неговиот Фејсбук профил, објавувајќи "селфи" од себе под кое напишал: "Еј Рашад Колман, мобилниот телефон ти падна додека бегаше од мене. Можеш да го земеш на 26 овој месец во полициската станица во Калифорнија". 

Објавата веднаш стана вирална, па во неколку денови собрала околу 100.000 "лајкови", а споделена беше повеќе од 90 пати.

После тоа се огласил и Колман, кој објавил свое "селфи" со натписот "Сè уште сум надвор...", додавајќи ја кратенката CPDK (Chicago Police Department Killer).
Спонзорирани линкови

Маркетинг