„Гвардила константно се плаши да не ја загуби моќта и авторитетот“

Точка

13/03/2018

17:10

1.484

Големина на фонт

а а а

Докторот на Баерн Минхен, Ханс-Вилхелм Милер-Волфарт наскоро ќе објави своја книга за случувањата кои што ги доживеал откако се вработил во баварскиот клуб.

Милер-Волфарт подготвил многу „сочни“ детали од соблекувалната на германскиот шампион, а многумина со нетрпение очекуваат да прочитаат што има тој да каже за Пеп Гвардиола, затоа што е познато дека тој го напушти клубот откако се скара со шпанскиот тренер.

„Пеп Гвардиола е човек кој има многу ниска самодоверба и прави се за да го сокрие тоа од луѓето. Поради тоа, изгледа како тој константно да живее во некој страв. Тој нема страв од поразите колку што има страв од губењето на моќта и авторитетот“, пишува Милер-Волфарт во својата книга и додава:

„Сакаше во се да биде најпаметен, ете, загревањата од пет минути се доволни за играчите. Нашиот однос никако не можеше да заврши добро. Мене ме гледаше како човек кој што само прима наредби, па какви и да бидат. Еднаш ми пукна филмот, му викав и удрив со раката на маса. Тогаш сфатив дека мора да одам што подалеку“, открива Милер-Волфарт.Спонзорирани линкови

Маркетинг