Мурињо во свој стил: Реал нека бара друг голман

Точка

13/03/2018

15:26

1.362

Големина на фонт

а а а

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо порача дека Реал Мадрид треба да заборави на ангажманот на Давид Де Хеа.

Долго време шпанскиот голман се поврзува со трансфер на „Сантијаго Бернабеу“, а се чини дека Реал Мадрид се уште се немаат откажано од обидите да го ангажираат Давид Де Хеа. Сепак, од Јунајтед порачуваат дека немаат намера да се откажат од својот голман.

„Мислам дека Де Хеа ќе остане. Не знам какви намери има Реал Мадрид, но јас да сум на нивно место, би побарал друг голман“, изјави во свој стил Жозе Мурињо, а потоа се осврна на Алексис Санчез.

„Тој секогаш е првиот кој што доаѓа на тренинзите, се труди и уверен сум дека следната година ќе биде подобар. Тогаш го очекувам на максимум. Нема врска поради критиките, во Англија моментално критикуваат се, па и Алексис. Не е лесно да се биде поранешен фудбалер на Барселона и репрезентативец на Чиле“, изјави Мурињо.Спонзорирани линкови

Маркетинг