Хит на интернет: Хилари за малку ќе "полетала" преку скалите, телохранителите одвај ја задржале

Точка

13/03/2018

13:26

4.721

Големина на фонт

а а а

Поранешаната американска прва дама, државна секретарка и демократска кандидатка на минатите претседателски избори, 70-годишната Хилари Клинтон, овие денови се наоѓа во Индија, каде ја промовира новата книга "Што се случи". Меѓутоа, за малку ќе го повторела сценариот од Лондон, каде пред пет месеци го скршила прстот на ногата.

Овој пат Клинтон, симнувајќи се по скали во Индија, два пати се лизнала, но ја задржале телохранителите кои од двете страни цврсто ја држеле за раце. 

Снимката од незгодата, секако, на интернет станала вистински хит. Хилари по второто лизгање одлучила за секој случај да ги соблече сандалите и да продолжи боса.

Ова не е прв пат камерите да ги забележат нејзините падови. Последниот бил во Лондон, кога го скршила ножниот прст, а тогаш се правдала дека брзала и дека носела високи потпетици. Исто така, во септември минатата година Хилари ја придржувале додека одела кон автомобилот, а тогаш било соопштено дека политичарката боледува од воспаление на белите дробови.

Во октомври 2016. година во текот на качувањето во авион за Северна Каролина, Клинтон изгубила рамнотежа, а осум месеци претходно во Јужна Каролина се лизнала на скали додека била во посета на поранешни затвореници и зависници.

Падот од 2013. година имал малку потешки последици - во својот дом во Вашингтон добила потрес на мозок. Две години порано, се сопнала и ппаднала при влез во авион со кој летала за Јемен.Спонзорирани линкови

Маркетинг