Холивудската глумица: "Мојата кариера завршува, ќе му се посветам на сопругот"

Точка

13/03/2018

18:38

5.302

Големина на фонт

а а а

Холивудската глумица, Камерон Дијаз неодамна изјави дека таа не сака да има потомство, односно не би сакала да има деца. Но, овој пат донесе уште една одлука. Таа става крај на својата кариера како глумица и ќе се посвети на шест години помладиот сопруг Бенџи Мејден.

Познатата двојка е во брак од 2015 година, а Камерон ужива во секој ден поминат со него. Иако кога била млада не сакала да го промени својот статус, кога се запознала со Бенџи, после неколку месеци се одлучила да застане на "лудиот камен". Нивната венчавка се случила во домот на глумицата во Беверли Хилс. 

"Дејли Меил" ги пренесува зборовите на нејзината пријателка Селма Блер, која рекла дека Камерон повеќе нема да се занимава со глума.


"Нема во план да се врати на филмското платно. Веќе е изморена, а со текот на времето и околностите се променија за неа. Неодамна разговаравме за некој идни проекти, но таа не е заинтересирана за нив. Животот ѝ е навистина одличен и навистина нема потреба да работи", рекла Блер.


Приказната за повлекување ја потврди и инсајдер за "Дејли Стар Сандеј". "На Камерон постојано ѝ се нудат сценарија за филм, но таа ги одбива сите. Таа е среќна, задоволна и заљубена и сака што повеќе слободно време и слобода".


Ова е навистина неверојатно, бидејќи Камерон долго време беше сама. Во 2014 година, преку Никол Ричи го запозна гитаристот, а седум месеци подоцна се венчаа и го започнаа заедничкото патување.

"Тој е реален и е личноста со која сакам да градам живот", изјавила глумицата после венчавката. Ју Ес Тудеј исто така пренесува дека Камерон ужива во домаќинскиот живот и дека можеби ќе започне да размислува за деца.Спонзорирани линкови

Маркетинг