Американските студенти ја преминаа секоја граница, измислија нов тренд за пиење алкохол за време на пролетниот распуст

Точка

12/03/2018

17:03

21.156

Големина на фонт

а а а

Популарниот американски "Spring Break" или пролетен распуст, овие денови го доживува својот врв, а дека забавите се навистина такви како што сме ги погледнале во многубројните филмови и серии, докажуваат и снимките кои се појавуваат на Инстаграм.

Социјалните мрежи се преполни со фотографии и видеа со хештегот #springbreak, а еден од трендовите на тие забави покажува колку тие забави се луди и диви. 

"Butt Luge" е начин на пиење на алкохол користејќи го задникот на девојките како тобоган, а најлошата работа е тоа што тоа станало традиција.

"Spring Break - ден 1: Butt Luge. Spring Break - ден 2: Конјуктивис", стои во натписите кои пред два дена се појавија на Инстаграм.

Пред да започнат да ја практикуваат оваа новост, американските студенти претходно ги користеле градите на девојките како тобоган за алкохол.

Плажите околу Панама и Орландо овие денови ќе бидат преполни со студенти, од кои многумина од нив за прв пат ќе бидат слободни да прават што сакаат, со оглед на тоа дека законот за старосна граница во Америка за конзумирање на алкохол е од 21 година.
Спонзорирани линкови

Маркетинг