На гости: Мало питомо мече ги посети вработените на браната “Козјак”

Точка

08/03/2018

16:54

12.552

Големина на фонт

а а а

Вчера, на социјалните мрежи се појавија симпатични фотографии од малото мече кое се симнало на електраната “Козјак”.

Вработените топло го пречекале и го нахраниле, а тие се сомневаат дека мечето е загубено или неговата мајка е убиена од страна на криволовци. 

Еве како изгледала нивната средба:

Спонзорирани линкови

Маркетинг