Таа не е повеќе фатална црнокоса, сега заведува со новиот изглед

Точка

23/02/2018

20:27

7.539

Големина на фонт

а а а

Глумицата Селма Хаек сосема го промени изгледот и сите ги воодушеви со новиот изглед на британската Академија за филмска и телевизиска уметност. Селма повеќе не е фатална црнокоса, сега таа е дел од кланот на русокосите.

Иако на црвениот тепих носеше скапоцена Гучи тоалета, креацијата на италијанската модна куќа беше сосема во друг план со оглед на тоа дека Селма привлече внимание со новата фризуа. 


Таа се појави со нова боб фризура, а најголемата трансформација е бојата на косата.

Фаталната црнка, која во минатото не експериментирала со боите, овој пат направи драстична промена. Мексиканката го покажа својот нов изглед и на Инстаграм, а мислењата на фановите се поделени. Едните сметаат дека не требало да направи ваква драстична промена, додека другите сметаат дека тоа е привремено, односно дека таа носи перика.
Спонзорирани линкови

Маркетинг