Жените полудеа по таткото на славната пејачка од Косово

Точка

23/02/2018

19:34

13.470

Големина на фонт

а а а

За 22 годишната Дуа Липа која влече косовски корени не треба да додаваме ништо посебно, бидејќи таа успешно се докажува како музичка ѕвезда. Музичките способности ги наследила од својот татко, по кој жените буквално полудеа.

Дуа е родена во 1995 година во Лондон, а нејзините роители ја напуштиле Приштина во 90 - те години поради случувањата во татковината. Во 2008 година семејството повторно се доселило во Косово, а во 2015 година пејачката повторно се вратила во Лондон за да започне музичка кариера. 

Кон крајот на истата година, Дуа Липа е познато светско име благодарејќи на хитот "Be The One" кој бил полн погодок, но таа сè уште продолжува да ниже хитови кои не ни излегуваат од глава.


Но, во нејзиното семејство се крие уште една музичка ѕвезда, односно нејзиниот татко, пејачот Дукаѓин Липа кој бил еден од најпознатите рокери во Косово. Дуа признала дека во музиката се заљубила токму поради него.


Нејзиниот татко во последно време не освојува со музиката, туку со неговиот изглед. На неговиот Инстаграм профил можат да се погледнат исклучително добри фотографии. Згодниот татко на Дуа го следат речиси 46 илјади следбеници, а веруваме дека бројката ќе се зголемува. Колку жените го сакаат покажуваат и коментарите под неговите фотографии.

Paris 🌹@anesalipa @rinalipa @gjinlipa #paris

A post shared by Dukagjin Lipa (@dukagjinlipa) onСпонзорирани линкови

Маркетинг