Во седмата деценија од својот живот за прв пат позираше за "Playboy" и е посексапилна од кога и да било

Точка

23/02/2018

09:54

3.660

Големина на фонт

а а а

На својот Инстаграм профил глумицата Џејн Сејмур се пофали со нови фотографии, иако пред неколку денови наполна 67 години таа сега за прв пат позираше за магазинот "Плејбој". За понудата, Џејн вели дека воопшто не размислувала.

"Водушевена сум што конечно можам да споделам со вас дека неодамна снимав фотосесија во мојот дом за познатиот магазин", вели глумицата. 


Со неколку фотографии таа зборуваше за својот живот и тврди дека сега се чувствува посексапилно од кога било.

"Денес се чувствам повеќе секси од времето кога бев млада. Тогаш мислев дека мора да бидам секси, но не знаев што е тоа. Сега чувствувам слобода и што би рекол мојот татко, денес ми е убаво во своја кожа", признава глумицата која со својата вонсериска убавина и шарм со децении ги воодушевува мажите и жените ширум светот.

Таа признава дека и денес ѝ приоѓаат мажи и тоа помлади од неа. За тој феномен таа вели дека тоа ѝ ласка:

"Немам намера да му се докажувам некому, бидејќи во поголемиот број случаеви, во овие години за мажите стануваш невидлива. Луѓето често ми зборуваат дека сум како птицата феникс, но јас им кажувам дека не сум, туку дека имам силно влијание од мојата мајка кога растев. Сите имаме предизвици, но природниот инстинкт е да ги затворите сите влезови кон срцето и да не му дозволите на никој да Ви се приближи. Но, мора да бидете отворени. Тоа лекува и само тогаш ќе бидете магнет за другите".
Спонзорирани линкови

Маркетинг