Косово назначи нов претставник во преговорите со Србија

Макфакс

13/01/2018

12:57

269

Големина на фонт

а а а

Владата на Косово назначи нов преставник во преговорите со Србија.

Наместо досегашниот преставник, Едита Тахири, Владата во Приштина за нов преставник во преговорите со Србија го назначи Авни Арифи, шеф на кабинетот на Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај.

На седница на владата е оценето дека Арифи има кадровски капацитети за да биде владин преставник во преговорите за нормализација на односите на Белград и Приштина.Спонзорирани линкови

Маркетинг