Чавков, Дурловски, Илиевски остануваат во притвор – одлучи Апелација

Макфакс

12/01/2018

15:37

1.183

Големина на фонт

а а а

Апелациониот суд донесе 11 одлуки со коишто ги одби жалбите за притворите на осомничените за нередите во Собранието што се случија на 27 април.

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на 10.1.2018 година и 11.1.2018 година донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обвинетите и ги потврди решенијата на Основниот суд Скопје 1 Скопје донесени во рамки на предметите во врска со настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 година и тоа за обвинетите Оливер Поповски, Горан Ѓошевски, Владо Јовановски, Митко Чавков, Игор Дурловски, Мунир Пепиќ, Душко Лазаров, Митко Пешов, Оливер Раудлов, Богдан Илиевски и Илија Славевски.
Спонзорирани линкови

Маркетинг