Мртов маж пронајден во подрум

Нетпрес

12/01/2018

11:52

418

Големина на фонт

а а а

На 11.01.2018 година во 11.20 часот во Полициската станица Штип, М.К. (60) пријавил дека во неговиот дом, во подрумскиот дел од куќата, го пронашол починат Д.М. (56) од Штип.

Смрт била констатирана од лекар од Итна медицинска помош.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предаден во Клиничката болница Штип за обдукција.Спонзорирани линкови

Маркетинг