Мунир Пепиќ: Ја облеков Шекеринска во докторски мантил за да ја евакуираат

Макфакс

11/01/2018

14:21

4.783

Големина на фонт

а а а

Полицискиот службеник Мунир Пепиќ денеска во судот изјави дека за време на настаните во Собранието на 27 април ѝ облекол докторски мантил на пратеничката од СДСМ Радмила Шекеринска за да ја евакуираат.

Тој вели дека дента бил службено во Собранието на Република Македонија, следел „икс“ личност и се борел за безбедноста на земјата.

„Девет години ја пеев химната на Македонија. Не може да ме наречат терорист“, рече Пепиќ.

Неговиот адвокат, Еленко Миланов, рече дека Пепиќ е сомничен во случајот „Титаник“, одземен му е пасошот и се јавува редовно во судот, па нема како да избега.

Додаде дека Пепиќ има поддршка од Агенцијата за разузнавање каде што работи.Спонзорирани линкови

Маркетинг