За неа зборуваат сите: Вака изгледа сестрата на Кејт Мос

Точка

11/01/2018

12:57

4.085

Големина на фонт

а а а

Лоти Мос има 19 години, и веќе е успешна манекенка.

За британската манекенка, 43-годишната Кејт Мос се знае сè, а во последно време сè повеќе се зборува за нејзината полусестра Лоти Мос, која има само 19 години. 

Иако е прилично млада, Лоти, инаку полусестра на Мос од страната на татко и, веќе изградила прилично успешна манекенска кариера.

Лоти во светот на модата влегла на 13 години, а првата кампања ја направила, ни помалку ни повеќе, за "Calvin Klein".

На 14 години Лоти веќе учествувала на Париската модна недела.

"Изгледа дека тоа ни е семејна одлика. Кејт е една од причините поради кои станав манекенка", изјавила Лоти, која е 24 години помлада од својата полусестра, но и пет сантиметри пониска од неа.Спонзорирани линкови

Маркетинг