Модна инспирација: Широк џемпер + тантела

Fashionel.mk

09/01/2018

09:31

2.538

Големина на фонт

а а а

Кој вели дека модата во зима не може да биде секси? Еден од најпопуларните начини веќе неколку сезони да го постигнете тоа е да комбинирате џемпер и тантела.

Ако досега не сте ја испробале комбинацијата, тогаш еве идеја што да барате при следниот шопинг. 

Широките џемпери со V-израз, кардигани или оние со отворен грб се идеални за вакви комбинации. 


Комбинирајте ги со маички со тантела во предниот дел, или со тантелни прерамки, а предвид доаѓаат и слип фустаните. 

Идеални се и за лежерни комбинации, но и за излегување со пријателите, забави и слично. 

Уште една опција е и широк џемпер во комбинација со здолниште од тантела. 


Во продолжение ви претставуваме фотографии од кои ќе се инспирирате. Одберете го вашиот омилен начин на комбинација на џемпер и тантела и бидете заводливи и секси и оваа зима.
Спонзорирани линкови

Маркетинг