Закажана вонредна седница на ОН поради одлуката на Трамп

Макфакс

07/12/2017

12:53

282

Големина на фонт

а а а

Советот за безбедност на Обеднинетите Нации за утре закажа вонредна седница, по повод одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го признае Ерусалим како пресртолнина на Израел.

Одржување на итна седница барале осум земји членки на Обединетите Нации.

Седница побараа Боливија, Египет, Франција, Италија, Сенегал, Шведска, Велика Британија и Уругвај.Спонзорирани линкови

Маркетинг