Познат идеалниот тим од групната фаза на Лигата на шампиони: Дури четири фудбалери на ПСЖ се дел од тимот

Дерби

07/12/2017

12:17

465

Големина на фонт

а а а

Крајот на групната фаза во Лигата на шампионите е и најава за возбудувањата кои ќе ги донесе осминафиналето.

Познати се сите 16 екипи кои ќе бидат дел од осминафиналето, но за тие натпревари ќе треба да почекаме до следната година, но најпрвин потребно е да помине ждрепката в понеделник, по која ќе бидат одредени паровите од осминафиналето.

По завршувањето на групната фаза познат е и идеалниот тим, во кој наголем број, дури 4 фудбалери се од ПСЖ.

Голман: Ареола (ПСЖ),

Одбрана: Курзава (ПСЖ), Стоунс (М.Сити), Санчез (Тотенхем), Тиерни (Селтик),

Среден ред: Де Брујне (М.Сити), Кутињо (Ливерпул),

Напад; Нејмар (ПСЖ), Роналдо (Реал Мадрид), Мбапе(ПСЖ), Кејн (Тотенхем).Спонзорирани линкови

Маркетинг