"A Wrinkle in Time"-авантуристички филм со Опра Винфри и Рис Витерспун

Точка

22/11/2017

00:19

1.336

Големина на фонт

а а а

Дизни го објави новиот трејлер за авантуристичкиот филм "A Wrinkle in Time", кој е снимен според истоимената книга Madeleine L’Engle. Пристигнува приказната за млада девојка, Сторм Рајд, која е во потрага по својот татко со помош на интердимензионално патување.

На тоа патување таа има три небесни водачи и ни прикажува дека силата произлегува тогаш кога ќе се прифатете како индивидуална личност. 

Ава Дувернај се потпишува за режисер, а дел од екипата се Опра Винфри, Рис Витерспун и Мајнди Калинг. Филмот ќе пристигне на 9 март следната година.
Спонзорирани линкови

Маркетинг