Развиен кенгур ги шокирал луѓето ширум светот! Погледнете го овој ѕвер од животно

Точка

13/10/2017

13:13

7.726

Големина на фонт

а а а

Небоична глетка од "набилдан" кенгур, забележан како се капе во поток во Западна Австралија, шокирал голем број корисници на социјалните мрежи.

Кенгурот е снимен на потокот Буџидап, во близина на градот Маргарет Ривер, кој се наоѓа на околу четири часа возење од Перт. 

Повеќето луѓе кои ја коментирале оваа глетка биле шокирани од фактот дека мускулатурата на овој кенгур е речиси како кај луѓето.

Инаку, бројот на кенгури во Австралија се удвоил во последните неколку години.

Последните податоци од австралиската влада покажуваат дека нивната популација пораснала на околу 50 милиони.Спонзорирани линкови

Маркетинг