Не ова не се Кајли Џенер и Ким Кардашијан, тоа се нивните двојнички!

Точка

12/10/2017

19:23

4.909

Големина на фонт

а а а

Блогерките Соња и Физа Али се неверојатна копија на славните сестри, ѕвездите од реалното шоу "Keeping Up With The Kardashians". Поточно се работи за двојнички на Ким Кардашијан и Кајли Џенер. Погледнете колку се слични.

Лицата на Ким Кардашијан и нејзините сестри се познати ширум светот, меѓутоа голема прашина кренале модните блогерки од Дубаи и Кувајт, Соња и Физа Али кои се идентични како славните сестри. Погледнете како изгледаат Соња и Физа. Поединци ги оптужиле Соња и Физа дека отишле на скапи пластични операции за да изгледаат како Кардашијанките, но тие ги демантирале овие гласини.

Блогерките изјавиле дека воопшто не се фанови на семејството Кардашијан ниту па на Ким и Кајли. Додаваат дека никогаш не погледанале ниту една епизода од нивното шоу "Keeping Up With The Kardashians". Како и да е, нивната сличност е неверојатна.

BTS of our @beautycon shoot! Can't wait for you guys to see. #soniaxfyza

A post shared by Sonia & Fyza Ali (@soniaxfyza) onСпонзорирани линкови

Маркетинг