Светот во шок: Прекрасната актерка одненадеж починала на 39 години

Точка

12/10/2017

16:19

10.082

Големина на фонт

а а а

Мелани станала позната кога во 1997. година станала Мис на Велс, а потоа успешно се пласирала и на полето на глумата.

Популарната актерка одненадеж починала во 39. година од животот. Мелани Хјуз, ѕвездата на серијата "Coronation Street", зад себе го оставила 3-годишниот син. Првиот кој дознал за нејзината смрт бил сопругот, кој ја пронашол. 


Сопругот Рик е во шок со оглед на тоа што Мелани немала никакви здравствени проблеми.


Синот, според зборовите на сопругот, цело време прашува за својата мајка. За Мелани, Рик има само пофални зборови, нагласувајќи дека имала многу добра душа. 


Мелани станала позната кога во 1997. година станала Мис на Велс, а потоа успешно се пласирала и на полето на глумата. 


Со сопругот била во љубов 10 години, а се венчале во 2011. година. Причината за смртта не е соопштена.
Спонзорирани линкови

Маркетинг