Трикот е едноставен: Овој пар може да има оргазам 18 часа

Точка

11/10/2017

12:20

5.560

Големина на фонт

а а а

Брачниот пар Мелани и Скот Меклур од Америка, имаат навистина несекојдневен сексуален живот. Тие велат дека додека другите се трудат да постигнат барем малку задоволство, тие двајца знаат какво е чувството да доживуваш оргазам кој трае 18 часа.

Мелани и Скот се во брак осум години и тврдат дека можат да доживеат оргазам и само со една прегратка. Тие истакнуваат дека тајната на нивниот секс е тоа што совршено се познаваат и се неверојатно блиски. Меѓутоа, тоа не е најважната тајна. 


Главната причина за овој долг оргазам е тантричкиот секс кој допринесол поголемо зближување меѓу нив двајца.

"Пробуваме да им објаснеме на останатите дека не е задолжително да се има секс за да се доживее оргазам. Треба визуелно да си ја претстават својата сексуална енергија", вели Мелани.

Нејзиниот сопруг Скот потполно ја поддржал нејзината одлука и вели дека понекогаш само дишењето или опуштен танц можат да предизвикаат сексуална реакција, односно оргазам.

"Треба да испуштате и звуци, на тој начин си дозволувате сами себе да ја изразите и ослободите вашата моќ, а тоа го зголемува оргазмот. Дишењето е клучно, а треба само длабоко да дишете", вели Скот.

Тантричкиот секс на Скот му овозможило да се ослободи и од прераната ејакулација, а тајните на овој секс ги проучувал со неговата сопруга па заедно успеале да ги усовршат своите вештини.

Скот и Мелани денес одржуваат часови за тантрички секс каде учесниците ги изучуваат основните тактики за совршен оргазам.Спонзорирани линкови

Маркетинг