Се прославила со голите фотографии на Инстаграм - младата Антје ја заменува Кејт Аптон

Точка

28/09/2017

22:06

13.402

Големина на фонт

а а а

Магазинот Плејбој ја прогласил убавица Антје Утгард за следната Кејт Аптон. Неверојатно е колку се слични, а кога ќе ги погледнете нејзините атрибути, веднаш ќе ви стане јасно зошто ја пратат милиони.

Антје Утгард е родена на 20 Август, 1994 година и има 23 години. Доаѓа од Висконсин, САД и моментално се занимава со манакенство. 

Освен што е модел, Антје се занимава и со танц и има остварено една улога во филм. Таа танцувала во групата "Radio City Rockettes", а откако ја освоила титулата на локалниот избор за мисица, таа одлучила својата кариера да ја пренасочи кон нешто друго.
Таа започнала редовно да објавува голи фотографии, а бројот на следбеници постојно расте. Моментално, младата девојка ја пратат 1,3 милиони следбеници, а магазинот "Maxim" ја нарекол "поклон од бог за Инстаграм".
Спонзорирани линкови

Маркетинг