Паника во Москва, бројот на евакуираните стигна до 50.000

Макфакс

13/09/2017

22:23

665

Големина на фонт

а а а

Поради 100-те анонимни дојави за бомби за неколку часа, повеќе од 50.000 луѓе се евакуирани во Москва, а кучиња трагачи и деминери ги пребарува средните училишта, универзитети, трговски центри, железнички станици, аеродроми и хотели, соопшти Службата за итни случаи за ТАСС.

Меѓу локациите на кои наводно се поставени бомби се трите најголеми железнички станици во рускиот главен град, повеќе од 12 трговски центри, вклучувајќи и еден во близина на Црвениот плоштад и најмалку еден универзитет.Спонзорирани линкови

Маркетинг