Серена Вилијамс го сподели името на ќерката, слика и слатко видео од бременоста

Точка

13/09/2017

18:49

2.092

Големина на фонт

а а а

Серена конечно објави слика со својата ќерка. Познатата тенисерка ја донесе на свет својата ќерка на 1-ви Септември оваа година.

Серена Вилијамс на своите фанови им приреди изненадување. Таа сподели слика од нејзината ќерка и кратко видео од својата бременост.

Овој месец таа се породи и доби ќерка, но сега конечно го сподели нејзиното име. Шампионот во женски тенис и нејзиниот сопруг Алекс Оханиан и дале име на својата ќерка според ко-сопственичката на Редит.


"Запознајте ја Алексис Олимпиа Оханиан Џуниор", напиша Вилијамс под сликата со слаткото бебенце. За среќа на фановите Алексис и Серена снимиле видео од нејзината бременост и го споделија емотивното видео со фановите низ целиот свет.

"Добредојде Олимпиа! Ние сме многу среќни што те запознавме. Ние направивме видео од нашата заедничка авантура", напиша новиот татко на својот Инстаграм профил.
Спонзорирани линкови

Маркетинг