Смешни реакции на луѓето во врска со новиот iPhone X

Точка

13/09/2017

16:30

1.575

Големина на фонт

а а а

Apple го промовираше новиот iPhone X и истакна "луда" цена. Тој ќе чини 999 долари, а по тој повод луѓето на социјалните мрежи веднаш споделуваа смешни фотографии за тоа што се треба да направат доколку сакаат да го имаат новиот iPhone X.

Само после една година откако беше промовиран iPhone 7, Apple вчера го промовираше најновиот модел на iPhone, iPhone X. Неколку часа подоцна, интернетот полуде по овој телефон и веднаш започнаа со смешни слики да ја “исмеваат” новата цена на мобилниот телфон.

Новиот iPhone X има особини да го препознава вашето лице, кој ќе делува како безбедност на телефонот наместо да користите лозинки и ќе им овозможи на корисниците да се претворат во анимирани емоции. Иновациите биле предвидени претходно од луѓето на Твитер како и цената на телефонот кој чини 999 долари.

Овие смешни фотографии се чисто злато и ќе се насмеете до солзи или дискретно ќе одите и ќе го купете новиот X.
Спонзорирани линкови

Маркетинг