Вежбата на Јужна Кореја ја открила слабоста на Ким: Еве колку би им било потребно да го ликвидираат Големиот лидер

Точка

13/09/2017

12:12

7.875

Големина на фонт

а а а

Јужнокорејските авиони извеле вежба со ракети воздух-земја со долг дострел, како дел од нивната воена стратегија позната како "Kill Chain".

Тие користеле проектили "Таурус", способни да ги уништат нуклеарните бази на Северна Кореја за само 15 минути. Во оваа земја обучиле тим со "3.000 Спартанци", кои би требало да ја "обезглават Северна Кореја". 

Нацијата планира да набави 170 "Таурус" ракети за своите воздухопловни сили, како дел од планот "Kill Chain", а ги увезуваат од Германија. 

Министерството за национална одбрана тврди дека оваа вежба е директен одговор на шестата нуклеарна проба која ја спровел Пјонгјанг.Спонзорирани линкови

Маркетинг