Жерновски се повлекува од трката за градоначалник, СДСМ ќе предложи свој кандидат

Макфакс

13/09/2017

10:39

1.226

Големина на фонт

а а а

СДСМ ќе си предложи свој кандидат за градоначалник на општина Центар, најави синоќа премиерот Зоран Заев во емисијата 24 Отворено.

Тој објасни дека Андреј Жерновски ќе ја повлечел кандидатурата за градоначалник на Центар, а за возврат ќе станел дел од извршната власт.

Жерновски во повеќе наврати најавуваше дека доколку не биде кандидиран од СДСМ, на изборите ќе настапи сам со своја советничка листа.Спонозорирани линкови

Маркетинг