Следете во живо: Apple го претставува iPhone X!

Точка

12/09/2017

21:24

2.029

Големина на фонт

а а а

Освен iPhone X, Apple би требало да ги претстави и iPhone 8 и 8 Plus, како и нови модели од паметниот часовник и Apple TV.

Сите љубители на брендот и производите под логото на Apple со нетрпение го очекуваа овој ден! Apple на денешната конференција и конечно ги претстави своите нови модели, вклучувајќи го тука и моделот iPhone X со OLED екран, како и наследниците на актуелните модели iPhone 7 и iPhone 7 Plus.

А освен паметни телефони, претставен е и новиот модел на Apple Watch како и на Apple TV.

Гледајте во живо како Apple повторно пишува историја:Спонзорирани линкови

Маркетинг